Ada Sakini

Ağaçlar arasında bir ağaç, hayvanlar arasında bir kedi olsaydım, bu yaşamın bir anlamı olurdu, daha doğrusu bu sorunun hiç anlamı olmazdı, çünkü dünyadan bir parça olurdum. Bu dünya olurdum.

Albert Camus

Bu blog, yukarıdaki sözün sonlandırdığı endişe ve arayışın üzerine yazılmış sayfalardan oluşmaktadır. Bakmayı değil, okumayı sevenler için tasarlanmıştır.

5

Hakkımda

Evreni, insanları ve kendini anlama sürecini ilgi ve merakla sürdüren biri olarak, affınıza sığınıp kendimi ifade etmeye çalışayım. Uzun yıllardır vaktimin çoğunu kelimelerin arasında geçiriyor ve deyim yerindeyse yaşamı, yazı ile kurguluyorum. Tabi bir de hayatın kendi kurgusu var. İşte bu iki kurgu arasındaki ben:

1976 yılında İzmit’te doğdum ve üniversite dönemi dışında bu şehirde yaşadım, yaşıyorum. Gençlik yıllarımda yerel medyada muhabir, köşe yazarı ve radyo programcısı olarak çalıştım. Hacettepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Anadolu Üniversitesi İşletme, Uludağ Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama  bölümlerinde okudum. Kocaeli Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Bilişim Teknolojileri bölümünde “Erkek Egemen Toplumun ve Sosyal Değişimlerin Etkisiyle Çizgi Romanda Kadın Figürü” başlıklı tez çalışmamla yüksek lisans derecesi aldım.  Kocaeli Üniversitesi ve Mapfre Sigorta’da Ofis Yöneticisi; Turkcell’de Bölge Müdürü; D&R, Vestel ve Boyner’de Mağaza Müdürü görevlerinde bulundum. Öykü, şiir, makale ve denemelerim çeşitli dergi, antoloji ve derlenimlerde yer aldı.

Okuyor, izliyor, dinliyor, yazıyor ve çiziyorum. Emek ve çabalama dünyasına inanıyor, çalışıyor, üretiyorum. Yani hayatı, sevdiğim ve anladığım biçimde yaşıyorum.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑